www.matchpro.com.pl

tel.516 050 551

lub tel.503 106 221

 

www.matchplus.pl

 

ul.Partyzantów 6 Bełżyce

tel.509714666

 

Lublin, ul. Lotnicza 37a

tel. 501 740 933

 

 

 

Technika, taktyka, zanęta

 

 

SPOSÓB na UKLEJE

 

Nie ma sensu „machać uklejówką” bezproduktywnie, jeśli na 1000 wyrzutów złowimy tylko 600 ryb. Jestem zwolennikiem efektywnego łowienia, gdzie na 800 wyrzutów łowię 750 wyselekcjonowanych ryb, jest to tzw. „szkoła włoska” - zobacz więcej

 

 

Mocny węzeł

 

Zobaczcie jak zawiązać mocny węzeł pętelkowy. Zapraszamy na film  Karol & tomcat

 

 

(jeśli nie działa po kliknięciu, pobierz)

 

do góry

 

Przygotowanie pinki do szybkiego łowienia uklejek

 

Przygotowanie pinki do szybkiego łowienia uklejek rozpoczynamy już miesiąc przed datą zawodów. Kupujemy larwy w kolorze czerwonym i kolorze białym. Dobrze jeśli robaki są oddzielone kolorami i mamy je w osobnych pudełkach. W innym przypadku będziemy musieli zadać sobie trochę trudu aby oddzielić kolory. Zazwyczaj jest tak, że danego dnia ryby reagują lepiej na któryś z kolorów. Mając je oddzielone, zmniejszymy ilość czasu potrzebną na wybieranie odpowiedniej larwy a zwiększymy przez to ilość łowionych ryb. Czasem aby przegrać wystarczy jedna ryba. W przypadku łowienia uklejek jest podobnie, dlatego każdy szczegół jest ważny.
Pierwszym krokiem będzie wymycie pinki. Ważne aby robaki po umyciu nie chodziły po całym domu. Do umycia potrzebujemy pończochę lub pudełko z siateczką na dnie oraz szeroki pojemnik z bułką tartą do którego wsypiemy umytą pinkę.
Ja robię to tak: przygotowuję pojemnik z bułką, zatykam zlew, daję kilka kropel ludwika, leję zimną wodę. Zimną bo robaki są mniej ruchliwe i w pierwszej fazie po wysypaniu z pudełka nie uciekają. Wsypuje do pudełka pinkę, zamykam je i zanurzam w wodzie. Myję pinkę potrząsając pudełkiem pod wodą. Trzęsie się około minuty. Następnie wyjmuję pudełko z wody i czekam aż woda wyleci. Wysypuję pinkę do pojemnika z bułką i mieszam ją do momentu aż bułka wchłonie wodę a pinka będzie sucha.
Następnie gdy pinka jest osuszona, wrzucam ją na drobne sito i odsiewam zanieczyszczenia. Ponownie wrzucam pinkę na sito i czekam aż żywe i zdrowe larwy przejdą. Martwe i mniej ruchliwe wyrzucamy. Pamiętajcie aby nie wyrzucać pinek do kosza na śmieci w domu. Wszystkie zanieczyszczenia, łącznie z martwymi robakami wynosimy na zewnątrz.
Gdy mamy już czystą pinkę umieszczamy ją w pudełku i przesypujemy dużą ilością mąki kukurydzianej. Pinkę wstawiamy do lodówki do temperatury ok. 5 C. Co tydzień wyjmujemy pinkę odsiewamy i przesypujemy nową porcją mąki. Usuwamy martwe i słabe osobniki.
Na tydzień przed zawodami przesypujemy pinkę dodatkowo kaszą kukurydzianą.
Przed zawodami pinkę przesiewamy po raz ostatni.
Dzięki takiemu przygotowaniu mamy larwy o twardej skórce i łowimy kilka ryb na jedną przynętę.
W następnym odcinku opiszę i pokażę jak wykonać przypon do łowienia uklejek. Zapraszam do zadawania pytań.

do góry

 www.tubertini.it

www.milo.it

Politechnika Lubelska

www.pollub.pl

 

Adres do korespondencji:

Politechnika Lubelska

ul. Nadbystrzycka 36, 20-618 Lublin

z dopiskiem:

KPIP "Warsztaty Dydaktyczne"

 Tomasz Pałka

tel. 5384236

e-mail: t.palka@pollub.pl