Wędkarstwo Wyczynowe Forum

Pełna wersja: Proste mocowanie żyłki do szczytówki
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
W piątkowe popołudnie, stwierdziliśmy z Karolem że jedziemy w sobotę na ryby. Okazało się jednak że w nowej wędce, która Karol chciał sprawdzić nie ma zapinki, która łączy szczytówkę z żyłka. Było już późno i sklepy wędkarskie były zamknięte. W ten sposób powstał pomysł żeby pokazać Karolowi najprostszy sposób łączenia żyłki ze szczytówka wędki. Taki sposób zazwyczaj stosują Włosi, którzy nie montują dodatkowych łączników wklejanych na szczytówkę.
Aby zamocować żyłkę do szczytówki potrzebne są igielity, czyli plastikowe rurki, które stosuje się do montażu spławików. Aby zamocować żyłkę do szczytówki potrzebujemy trzech rurek, które będą dopasowane do średnicy szczytówki. Rurka, którą wsuwamy jako pierwszą powinna zatrzymać się na szczytówce w odległości 12-15 cm od jej końca. Kolejna w połowie tej odległości a ostatnia powinna dość ciasno wsuwać się na koniec szczytówki, ale w taki sposób, aby wystawała poza nią minimum 5mm.
Najpierw nasuwamy igielity w kolejności odwrotnej do tej, w której zakładamy je na szczytówkę. Na końcu żyłki wiążemy pętelkę, która zapobiegnie wysunięciu się żyłki. Następnie nasuwamy pierwsza koszulkę na wspomniana odległość ok.15 cm. Owijamy dookoła, szczytówki żyłkę do polowy długości przytrzymujemy palcem, aby żyłka się nie rozwinęła ze szczytówki i nasuwamy druga koszulek. Następnie nawijamy żyłkę do końca szczytówki i nasuwamy ostatnia koszulkę tak, aby wystawała kilka mm. Dzięki temu żyłka nie będzie nam się zaczepiała za wystający koniec szczytówki. Na zdjęcu poniżej możecie zobaczyć efekt pracy Karola. Abyście dobrze widzieli zamiast żyłki użyliśmy kolorowej nitki Oczko

[attachment=1]
Przekierowanie